ESIINTYMISAJAT

PERJANTAI 20.4.

KONTULAN NUORISOTALO

klo 14:00 & 17:00

Teatteri Hurjaruuth : Flora & Fauna

ilmainen sisäänpääsy

 

METRO

Klo 18:00 Tapiola- 18:32 Kontula

Säröllä

AVAJAISET

18:00 Sushi Jugend

Ostarin keskusaukio

LASIKOPPI

18:00 Jay Mar Albaos

 

OSTARILLA

19:00 Liina Kuittinen performanssi

KONTULA-AUKIO

15:00-20:00 Meidän itä-valokuvanäyttely

SKEITTIHALLI

19:00 Synthestra

20-henkinen syntentisaattoriorkesteri

Ohjaajana Jimi Tenor

MISTER X

18:30 DJ Illyana

19:30 Alien Sound Development

21:00 Satanoid

22.30 Adinkras

ohjelma päättyy  klo 00:00

BAR FIESTA

18:00 DJ TIXA

19:30 Sini f Noora

21:00 Half a Map

22:30 Vuosikasetit

ohjelma päättyy  klo 00:00

HIMA BAARI

18:00 Samae Koskinen DJ-set 
20:00 Spider Farmer
21:00 Spoken word : 
Silvia Hosseini, Muhaned Durubi, Polina Kopylova, Jari Ikonen 
22:00 Helsinki Techno Bros
ohjelma päättyy klo 00:00

MOPO

19:00 Tommi Partynen

21:00 Label Cold Blow:

DJS Halvtrak & Dzei

00:00 DJ Kasumisu Acid set

ohjelma päättyy klo 01:30

AAPELIN BAARI

21:00 DJ Visco Dolante

22:00 E-Musikgruppe Lux Ohr

23:00 Lary7 (US)

00:30 Sekret Teknik

02:00 Lauri Ainala f Jesus

VJ  Ville Westerlund

MY HANI /Alakerta

21:00 Kontula Club Luuppi

22:00 Mono Junk DJ-set

00:00 Mira Calix (GB)

01:00 Ender & John Major

02:30 This Moment On

VJ Random Doctors

Vj Klaustrofobia VJ Indigo

 

MY HANI /Yläkerta

21:30 Kontula Club Luuppi

22:30 DJ Pietari

00:30 MILK DJs

Mr A, Janne X  & Jopo Simeon K

VJ Sakke Soini

LAUANTAI 21.4.

METRO

Klo 16:33  Kontula - 17:05 Tapiola

Klo 17:23 Tapiola - 17:55 Kontula

Säröllä

KONTULAN NUORISOTALO

11:00-15:00

Toisissa tiloissa & Esa Ruoho:

Suuri Koralliriutta

Esitys vaatii ennakkoilmoittautumisen

 

Elokuvanäytökset

17.45 OWL Movie (30 min)

18.15 Lary7 Q&A

18.30 Not Junk Yet (90min)

20.00 Favela Funk Finlândia (50 min)

UIMAHALLI

15:00-17:00 Lovi-klubi

Ambienttia aalloilla

norm. uimahallimaksu

KONTULA-AUKIO

16:00-18:00 Runokaraoke 

18:00-19:00 Mikäoke

11:00-18:00 Meidän itä-valokuvanäyttely

KIRJASTO

13:00-15:00 Koira nimeltään Kissa, radiokuunnelma

13:00-16:00

Oodi Modulaarille

esittäytyy, mahdollisuus tutustua tulevaan modulaari-kirjastoon

MUSEUM OF IMPOSSIBLE FORMS

15:00-18:00 Työpaja Tohu-Bohu

18:00 Tohu-Bohu Performance

LASIKOPPI

15:00 Tomasz Szrama   

16:o0 Lary7 & Jimi Tenor

OSTARILLA

17:00 Tanja Koistila performanssi / Lasten maailma

MISTER X 

18:00 DJ Amon Düde 

19:30 Toysequencer 

21:00 Hannu Karjalainen 

22.30 TTSKTL 

ohjelma päättyy  klo00:00

BAR FIESTA

18:00 DJ Bunuel

19:30 K_W

21:00 Grateful Däd f Inari

22:30 Inka Upendo

ohjelma päättyy  klo00:00

HIMA BAARI

18:00 Kontula Spoken word:  Hassan Blasim, Antti Hurskainen, Reetta Räty
19:00 TUNTEMATON Xii56ab07
20:00 DJ NJASSA 
22:00 Himmee Kipinä & Elsa Tölli
ohjelma päättyy klo 00:00

MOPO

18:00 DJ Borzin

21:00 DJ Jenny OM

23:00 RAD Djs

ohjelma päättyy klo 01:30

AAPELIN BAARI

21:00 DJ Matheuw

22:00 Deuce & Ace

23:00 Dj Desto

00:00 Imatran Voima

01:00 Man Jorge & Ällistysnainen

VJ Suvi Suvereeni

MY HANI / Alakerta

21:00 Ström

22:30 Annina Auf

23:30 DJ Missstiff

00:00 Trio Tetris

01:00 DJ Missstiff

01:30 Kaukolampi 

02:00 DJ Heidi Mari

VJ Random Doctors

Vj Klaustrofobia VJ Indigo

MY HANI / Yläkerta

22:00 DJ Esko Routamaa

00:00 DJs WMNWM

02:00 DJ Firmeza (POR)

VJ Random Doctors

Vj Klaustrofobia VJ Indigo

SUNNUNTAI 22.4.
EMÄNNÄNPOLKU 1
klo 14:00–16:00  Egle Oddo: Ark of Seeds -workshop
klo 15:00-16:00 Puhekupla goes Kontula Electronic!
Maahanmuuttoaiheiset Camping-vastaanotot Paikka: Kontulan kirkon edusta.

KONTULA-AUKIO

11:00-1500 Meidän itä-valokuvanäyttely

MIKAELINKIRKKO
klo 16:00
Petros Paukkunen / Kirkkourut 
Seppo Kantonen / Marko Timlinin Floppyphone
 
KONTULAN NUORISOTALO
klo 15:00 Vedenalainen mielenosoitus (Toisissa tiloissa) Kontulan nuorisotalo